Dlaczego warto zainwestować w mały stół rozkładany?

Mały stół rozkładany to – wbrew pozorom – bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Sprawdza się on bowiem wszędzie tam, gdzie konieczna staje się oszczędność miejsca – w niewielkich kuchniach, jadalniach czy salonach o małym metrażu. Przy takim meblu można spożywać posiłki, odpoczywać, a nawet pracować. Zanim jednak będziemy mogli z niego skorzystać, konieczny jest wybór odpowiedniego modelu. Chcesz kupić mały stół rozkładany do swojego domu lub mieszkania? Mamy dla ciebie kilka istotnych wskazówek!

Małe stoły rozkładane do domów i mieszkań o niewielkim metrażu

Mały stół rozkładany to idealne rozwiązanie dla osób, chcących połączyć funkcjonalność mebla z oszczędnością miejsca, którą te modele z pewnością gwarantują. Tym bardziej, że na współczesnym rynku są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, co zwiększa znacząco wachlarz możliwości. Taki mały stół rozkładany może doskonale spełniać swoje funkcje m.in. w kuchni, zwłaszcza w kawalerkach czy w mieszkaniach o małym metrażu. Tutaj doskonale sprawdzą się modele z blatem w kolorze dębu naturalnego, budującego atmosferę wnętrza lub też czarnego czy białego, nadających mu klasycznej elegancji.

Jednak małe stoły rozkładane bardzo często kupowane są również do salonów, gdzie na co dzień pełnią funkcję stolika kawowego. Ich funkcjonalność wykorzystywana jest w czasie wizyty gości. Taki stół może zostać bowiem rozłożony do znacznie większych rozmiarów, dzięki czemu zasiądzie przy nim nie tylko rodzina, ale również i znajomi. Do salonu można wybrać zarówno okrągły, mały stół, jak również stół rozkładany prostokątny. O ile pierwszy wprowadza do przestrzeni wrażenie lekkości, o tyle drugi nadaje jej niebanalnego stylu i charakteru. Podejmując ostateczną decyzję warto wiedzieć, że mały stół rozkładany z blatem w kształcie okręgu nie powinien być dostawiony do ściany, zaś  modele prostokątne – jeśli będą zbyt masywne – zdominują niewielką przestrzeń, przytłaczając aranżację wnętrza swoimi gabarytami.

Dlaczego warto wybrać mały stół rozkładany?

Dobrej jakości mały stół rozkładany będzie nie tylko wytrzymały, ale również i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo modele z blatem, wykonanym z płyty MDF, cechują się również walorami praktycznymi – ich powierzchnia jest odporna na przypadkowe zarysowania i łatwa w czyszczeniu. Wszystko to sprawia, że małe stoły rozkładane doskonale wpisują się zarówno w aranżację salonu, jak i kuchni czy jadalni.

Ich rozsuwane blaty idealnie sprawdzają się z kolei zarówno na co dzień, jak i przy szczególnych okazjach. Nie zajmują one bowiem dodatkowej przestrzeni, wpisując się w aranżację niewielkich wnętrz, ale – jak już zostało wspomniane –można także z powodzeniem rozłożyć je w trakcie wizyty gości, by zaprosić do posiłku lub rozmowy znacznie większą liczbę osób. Co ważne, wybierając mały stół rozkładany, należy zwrócić szczególną uwagę na zastosowane w nim rozwiązania. Powinien być on bowiem nie tylko elegancki i łatwy w utrzymaniu czystości, ale również stabilny, zapewniając tym samym najwyższy komfort użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *